Ubytování

 

Ubytování se v Domově Cesmína poskytuje uživateli dle podmínek sjednaných ve Smlouvě o poskytování služby sociální péče. Odděleně je poskytováno ubytování mužům a ženám. Rodinní příslušníci a páry žijící v partnerském vztahu, pokud mají zájem a provozní a kapacitní podmínky Domova Cesmína to dovolují, mohou být ubytováni ve společném pokoji.

 

Uživatelé služeb a jejich návštěvníci mohou využívat, mimo osobních prostor (pokojů), v plné míře společné prostory – společenské místnosti, zahradu, chodby, hygienická zařízení, kuřárnu. K dispozici mají ve společných prostorech pračky, lednice, vařiče, varné konvice, mikrovlné trouby.

Všechny prostory v Domově Cesmína, mimo kanceláře a technické prostory, jsou bezbariérové, vybavené výtahem zajíždějícím do zahrady.

 

Ubytování je uživatelům poskytováno v 1, 2 a 3 lůžkových pokojích, které jsou osobním prostorem ubytovaných uživatelů. Pokoje jsou vybaveny nábytkem, sestávajícím se z elektricky ovládaného lůžka (včetně lůžkovin), nočního stolku, uzamykatelné šatní skříně, poličky, křesla nebo židle a stolu. S ohledem na případné zdravotní potřeby uživatelů jsou postele vybaveny antidekubitními matracemi a pomůckami a prostory polohovacími a transportními křesly. Pokoj si může uživatel vybavit a zařídit dle svého uvážení tak, aby se v něm cítil dobře, s ohledem na prostorové uspořádaní ubytovací kapacity (vlastní nábytek, předměty denní potřeby, vlastní dekorace, pomůcky pro mobilitu apod.). Za televizní a rozhlasové přijímače, které jsou majetkem uživatele, je uživatel povinen hradit koncesionářské poplatky.

 

Domov Cesmína neposkytuje ručníky, osušky, žínky, utěrky, osobní prádlo a ošacení. Tyto věci si uživatel s sebou přináší z domácího prostředí.

 

V rámci ubytování je poskytován úklid, praní, žehlení, drobné opravy ložního prádla a osobního ošacení. Součástí ubytování je rovněž zajištění vytápění, odběr teplé a studené vody a elektrického proudu.